Один ізолятор “драбинка” замінює чотири ізолятора “бочонка”, але при цьому установка ізолятора “драбинка” вимагає в два рази менше часу, дозволяє надійно зафіксувати струмопровідні шини і створити зручне і красиве ступеневе розташування шин в шафі.
Опорний ізолятор SM типу “бочонок” призначений для кріплення силових шин всередині шаф і збірок з метою ізоляції струмоведучих шин (під час складання шин з будь-якою потрібною міжшинною відстанню) від корпусу. Опорні ізолятори силової шини кріпляться за допомогою болтів до монтажної шини або корпусу.
Спосіб застосування ізоляторів дозволяє розділити їх на опорні, підвісні і прохідні. Опорні, в свою чергу бувають штирьові і опорно-стрижневий ізолятор. Як правило, стрижневі ізолятори використовують в якості опорних поворотних елементів ізоляції, які підтримують струмопровідні шини і ножі роз’єднувачів зовнішніх установок.
За матеріалом виділяють порцелянові і akonit ізолятори, зазвичай, їх розрізняють за позначенням марки. Ізолятори є одним з основних складових комутаційних елементів і іншого електрообладнання розподільних пристроїв. Від їх роботи залежить безперебійність постачання електричної енергії, а нерідко, і життя персоналу.
Ізолятори полімерні складають 10-ю частину від загального числа ізоляторів, що застосовуються на об’єктах електроенергетики. Їх виробляють із спеціальних пластичних сумішей. Висока популярність полімерних ізоляторів пояснюється тим, що в процесі експлуатації легко передбачити їх механічні та діелектричні властивості.
Варто відзначити, що високовольтні ізолятори – невід’ємна частина будь-якої електромережі та електростанції. Їх функція полягає в блокуванні потрапляння струму на несучі конструкції.
Різновиди опорних ізоляторів:
- Ізолятор стрижневий;
- Ізолятор високовольтний;
- Ізолятор низьковольтний;
- Ізолятор полімерний.